Zadzwoń po bezpłatną poradę prawną

Szkoda w rolnictwie - ubezpieczenie OC rolników

Wypadki w gospodarstwie rolnym najczęściej mają miejsce latem, w okresie wzmożonej pracy z powodu żniw, jednak prace wykonywane w pozostałe pory roku również są bardzo absorbujące i wymagają uwagi. W wyniku wypadku obrażenia możesz odnieść nie tylko Ty, ale także Twoje dziecko, które po prostu z zainteresowaniem przygląda się Twojej pracy. Osoba, która pomagała w wykonywaniu prac w gospodarstwie. W takiej sytuacji dobrze jest mieć świadomość, że należy się odszkodowanie z rolniczego ubezpieczenia OC. Prowadzenie gospodarstwa rolnego nie jest prostym zadaniem, a przy tym często wiąże się z wykonywaniem niebezpiecznych czynności. Jeżeli w związku z pracą doszło do wypadku, to w wielu przypadkach można ubiegać się o odszkodowanie z OC rolnika. Zapraszamy do skorzystania z oferty, by uzyskać najwyższą kwotę roszczeń. Nasza główna siedziba znajduje się w Legnicy, ale tysiące naszych agentów pracują na terenie całej Polski.

Zgodnie z prawem każda osoba fizyczna zajmująca się prowadzeniem gospodarstwa rolnego i posiadająca grunty o powierzchni przekraczającej 1 hektar jest zobowiązana do posiadania polisy, którą jest ubezpieczenie OC rolników. Celem owej polisy jest przede wszystkim ochrona osób, które odniosą szkodę w rolnictwie. Chroniony jest również majątek rolnika, ponieważ to nie on bezpośrednio będzie musiał wypłacić daną kwotę, ale zrobi to ubezpieczyciel.

Odszkodowanie za szkodę w rolnictiwe

Odszkodowanie za szkodę w rolnictwie zabezpiecza wszystkie osoby pracujące na rzecz gospodarstwa rolnego. Chodzi więc o samego rolnika, jego rodzinę, pracowników. Dochodzą do tego osoby np. dokonujące napraw na terenie gospodarstwa (np. elektryk), jak i ludzie świadczący pomoc sąsiedzką. Jeśli szkoda w rolnictwie dotyczy osoby trzeciej, a więc niepracującej w gospodarstwie, to ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za szkody osobowe, jak i majątkowe. W przypadku ludzi pracujących w gospodarstwie odszkodowanie dotyczy wyłącznie uszczerbku na zdrowiu. Odszkodowanie za szkodę w rolnictwie ma na celu kompensatę wszystkich poniesionych szkód. Jednocześnie warto podkreślić, że jeśli osoba poszkodowana sama przyczyni się do ich powstania lub powiększenia, to roszczenia zostaną pomniejszone o ustalony wskaźnik procentowy. Wypadek w każdym przypadku jest trudnym zdarzeniem. Problemy z codziennym funkcjonowaniem i zawiłość prawa sprawiają często, że ludzie rezygnują z dochodzenia swoich praw, a także zgadzają się na warunki przedstawione przez towarzystwo ubezpieczeniowe. Pragniemy zaznaczyć, że ubezpieczyciele często zaniżają kwoty wypłacanych świadczeń, dlatego pomoc specjalisty pozwoli wywalczyć najwyższe odszkodowania. Prawnik będzie także wsparciem w tym trudnym czasie. Zapewniamy, że każdy z naszych agentów to doświadczony człowiek, który do każdego klienta podchodzi z pełną dozą wyrozumiałości i profesjonalizmu.

EuCO - doświadczenie i profesjonalizm

Europejskie Centrum Odszkodowań posiada wieloletni staż na rynku i nieprzypadkowo zaufało nam już tyle osób. Działamy w jednej dziedzinie, w której staliśmy się prawdziwymi specjalistami. Przy tym wszystkim zawsze jesteśmy przyjaźnie nastawieni i każdego traktujemy w sposób indywidualny. Chętnie dowiemy się więcej na temat szkody w rolnictwie, która Państwa spotkała. Dzięki temu będziemy w stanie przygotować skuteczną strategię działań. Przypominamy, że konsultacje z EUCO są darmowe! Interesuje Państwa odszkodowanie dla rolników? Nasza firma zaprasza do kontaktu. Chętnie udzielimy odpowiedzi!

Napisz do nas: d.m.teams@euco.pl

Zadzwoń do nas: +48 507 507 118

Zamów bezpłatną rozmowę
close slider