Zadzwoń po bezpłatną poradę prawną

Odszkodowania i zadośćuczynienia po śmierci z OC sprawcy

Śmierć bliskiej osoby to straszne i niewątpliwie trudne zdarzenie. Nadal jednak warto dochodzić swoich praw. Jeśli dany człowiek zginął w wypadku przy pracy lub w wypadku komunikacyjnym, to bliskim przysługują takie świadczenia, jak odszkodowanie i zadośćuczynienie z OC sprawcy. EUCO pomoże uzyskać jak najwyższą kwotę roszczeń. Nasza główna siedziba mieści się w Warszawie, ale nasi agenci działają na terenie całej Polski.

EUCO to firma skupiająca prawników i innych specjalistów doświadczonych w zakresie pomocy uzyskania jak najwyższej wysokości świadczeń po różnego rodzaju wypadkach. W przypadku śmierci bliskiej osoby z OC sprawcy można uzyskać odszkodowanie lub zadośćuczynienie, jednak towarzystwa ubezpieczeniowe mają tendencję do zaniżania konkretnych kwot. Doskonale wiemy, jak trudna i traumatyczna bywa utrata bliskiej osoby, a przez to wiele osób przystaje na proponowane warunki. Pragniemy zapewnić, że nasza współpraca oparta jest na profesjonalizmie i wyrozumiałości. Pomogliśmy już tysiącom osób!

Przypominamy, że odszkodowanie z OC sprawcy i zadośćuczynienie w omawianym przypadku nie kompensują się z innymi świadczeniami związanymi ze śmiercią osoby bliskiej.

Odszkodowanie za śmierć w wypadku samochodowym

Odszkodowanie za śmierć w wypadku samochodowym lub przy pracy to świadczenie przeznaczone dla osób najbliższych, którym przez ów zdarzenie pogorszyła się sytuacja finansowa. Zakres tych świadczeń nie tyczy się wyłącznie jednorazowego odszkodowania, ale także renty dla współmałżonka. Dochodzą do tego dzieci do 24 roku życia, o ile uczą się i będą kontynuowały naukę. Odszkodowanie po śmierci z OC sprawcy ma także na celu pokrycie kosztów związanych z transportem zwłok, pogrzebem, pochówkiem, zorganizowaniem stypy, kupnem odzieży żałobnej, wykonaniem pomnika na cmentarzu.

Zadośćuczynienie po śmierci

Do świadczeń po śmierci dochodzi oczywiście zadośćuczynienie z OC sprawcy. Jest to rodzaj rekompensaty w pieniężnej postaci za cierpienie oraz ból po stracie bliskiej osoby. Warto przy tym wiedzieć, kto jest uprawniony do otrzymania owych świadczeń. To naturalnie najbliższa rodzina, a więc rodzice, dzieci, współmałżonek, rodzeństwo (uprawnione jest także rodzeństwo przyrodnie), macocha oraz ojczym. Dochodzą do tego dzieci przyjęte na wychowanie, babcia oraz dziadek, ale też osoby zamieszkujące wspólnie w jednym gospodarstwie domowym (najczęściej partnerzy bez zawartego związku małżeńskiego).

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości serdecznie zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy odpowiedzi i zaproponujemy termin spotkania.

Napisz do nas: d.m.teams@euco.pl

Zadzwoń do nas: +48 507 507 118

Zamów bezpłatną rozmowę
close slider