Zadzwoń po bezpłatną poradę prawną

Finansowanie rehabilitacji po wypadku

Różnego rodzaju wypadki są przyczyną problemów zdrowotnych, które w wielu przypadkach wymagają rehabilitacji. Niestety, oczekiwanie na nią w ramach NFZ jest wyjątkowo długie, co może negatywnie działać na organizm. Z drugiej strony usługi prywatne wymagają wielu opłat, na które nie każdy może sobie pozwolić. Warto mieć jednak świadomość, że można zatroszczyć się o finansowanie rehabilitacji po wypadku.

Wypadki wymagające rehabilitacji najczęściej dotyczą zdarzeń komunikacyjnych. W ich przypadku można jednak ubiegać się o finansowanie owych rehabilitacji przez ubezpieczyciela! Przede wszystkim należy mieć świadomość, jak istotny w takich przypadkach jest czas. Korzystając z usług publicznej służby zdrowia, nierzadko czas oczekiwania wynosi ponad rok, co w przypadku poważnych wypadków jest stanowczo zbyt długim okresem, ponieważ liczy się każdy dzień.

Rehabilitacja po wypadku

Okazuje się, że finansowanie rehabilitacji po wypadku jest możliwe. Świadczenia wypłaca ubezpieczyciel, ponieważ jego obowiązkiem jest także pokrycie uzasadnionych kosztów leczenia i rehabilitacji osoby poszkodowanej. Jednocześnie trzeba mieć na uwadze, że wiele towarzystw ubezpieczeniowych odmawia takowych wypłat, co sprawia, że Poszkodowany jest zmuszony do przyjęcia warunków lub dochodzenia swoich spraw w sądzie. Europejskie Centrum Odszkodowań oferuje fachową pomoc w tym zakresie. Nasi specjaliści będą reprezentowali Państwa dobro, starając się o uzyskanie jak najwyższej kwoty świadczeń.

Niestety, spory z ubezpieczycielami potrafią trwać naprawdę długo, tymczasem rehabilitacja powinna już mieć miejsce, by Poszkodowany miał możliwość uporać się z poniesioną krzywdą i wrócić do normalnego funkcjonowania. Ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność i zwraca za faktycznie poniesione koszty leczenia (koszty rehabilitacji, koszty dojazdów, koszt opieki osoby trzeciej, zakup leków, zwrot utraconego dochodu). Prawo jest zawiłe, dlatego samodzielna walka o swoje dobro jest wyjątkowo obciążająca i żmudna, szczególnie w sytuacji powypadkowej. Z tego powodu pomoc profesjonalistów jest wskazana.

Europejskie Centrum Odszkodowań - zaufanie i doświadczenie

Europejskie Centrum Odszkodowań posiada wieloletnie doświadczenie. Mieliśmy okazję pomóc wielu klientom, nierzadko w przypadku wyjątkowo skomplikowanych spraw. W każdym przypadku traktujemy Poszkodowanego w sposób indywidualny i rzetelny, a także wyrozumiały. Jesteśmy przekonani, że uda nam się Państwu pomóc. Działamy na terenie całej Polski, dlatego serdecznie zapraszamy.

Pragniemy przypomnieć, że pierwsza konsultacja i wstępna weryfikacja z naszym specjalistą jest darmowa! Jeśli mają Państwo jakieś pytania lub coś jest niejasne, serdecznie zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy odpowiedzi, a w ramach współpracy poznamy specyfikę sprawy i zaproponujemy strategię działań, przedstawiając różne możliwości. Dzięki nam uzyskają Państwo szybciej finansowanie rehabilitacji po wypadku!

Napisz do nas: d.m.teams@euco.pl

Zadzwoń do nas: +48 507 507 118

Zamów bezpłatną rozmowę
close slider